Direct naar content

Zij-instromer worden in het basisonderwijs

Denk je erover na om leraar te worden in het basisonderwijs?

Als zij–instromer kun je een opleiding volgen bij een lerarenopleiding. Tegelijkertijd kun je, in dienst van een schoolbestuur, ervaring opdoen als betaalde docent of leerkracht voor de klas. In een ‘traject zij–instroom in het beroep’ combineert je werk en opleiding. Zo leer je direct op de werkplek.

Zij-instroom bijeenkomst

Op 7 september heeft een online informatiebijeenkomst over zij-instroom plaatsgevonden, waarin Rotterdamse zij-instromers, schoolbesturen en pabo’s met elkaar in gesprek gingen. Via onderstaande links kun je afgelopen informatiebijeenkomsten over zij-instroom terug kijken

zij-instroombijeenkomst 7 september 2020

digitale zij-instroom informatieavond 26 januari 2021

Digitale Q&A bijeenkomsten voor zij-instromers in beroep
Heb je minimaal een afgeronde hbo-opleiding en wil je weten wat ervaringen van huidige zij-instromers zijn? Meld je dan hier aan voor een van de digitale Q&A bijeenkomsten komende tijd.

Voor meer informatie over de drie Rotterdamse Pabo’s, de open dagen en de (deelnemende) schoolbesturen zie onderstaande twee overzichten:

Pabo

Inholland Rotterdam
Contractpersoon: Emilie Holthuis (zij-instroom.pabo@inholland.nl)

Thomas More Hogeschool
Contactpersoon: Ellen Rijssen (e.rijssen@thomasmorehs.nl)

Hogeschool Rotterdam
Contactpersoon: Femke Zweekhorst (ivl-paboassessmentcentrum@hr.nl)

Schoolbestuur

Boor
Contactpersoon: Guusje Burghoorn / Esmé van Leijden (zijinstroom@stichtingboor.nl)

Yulius
Contactpersoon: Brechje Brand-Nekkers (b.nekkers@yulius.nl)

Kind en Onderwijs
Contactpersoon: Sanne Kamphuisen (s.kamphuisen@kindenonderwijsrotterdam.nl)

Horizon
Contactpersoon: Emiel Gelok / Mariska van Toor (recruiter onderwijs) (emiel.gelok@horizon.eu / mariska.vantoor@horizon.eu)

Stichting PCBO
Contactpersoon: Gerda de Knegt (g.deknegt@pcbordam.nl)

RVKO

Contactpersoon: Marjolein Sponselee  / Anita Kol (marjolein.sponselee@rvko.nl / anita.heuvelink@rvko.nl

Kijk voor meer informatie over zij-instromer worden op de landelijke informatiepagina over werken in het onderwijs, de websites van de pabo’s of neem contact op voor een persoonlijk traject.

Benieuwd naar de verhalen van andere zij-instromers?